usługi dodatkowe

 
 

Przesyłka UPS za pobraniem (COD)
•    Krajowe: Opłata wynosi 0,40% pobranej wartości towarów, lecz nie mniej niż 3,63zł netto

Usługa doręczenia i odbioru w strefie rozszerzonej
UPS oferuje usługę doręczania i odbioru w strefach rozszerzonych (odległych) i obszarach miejskich. Do kosztu każdej przesyłki odbieranej i/lub doręczanej w strefach rozszerzonych doliczana jest opłata dodatkowa.

•    0,46 zł netto za kilogram + dopłata paliwowa
•    doręczenie w strefie rozszerzonej- paczki krajowe cena wynosi 0,46 zł netto za kilogram + dopłata paliwowa lecz  nie mniej niż 5,52 PLN netto
•    doręczenie w strefie rozszerzonej - paczki międzynarodowe cena wynosi 0,46 zł netto za kilogram + dopłata paliwowa lecz nie mniej niż 23,72 zł netto

Dodatkowa obsługa
Dotyczy paczek które spełniają następujące kryteria: waga rzeczywista pow. 32 kg, długość do 200 cm, szerokość do 80 cm, wysokość do 80 cm, suma długości i obwodu nie może przekraczać 330 cm, kształt jest: okrągły; cylindryczny; owalny; o nieregularnych kształtach; z wystającymi elementami; o lepkiej powierzchni, uniemożliwiającej swobodne zsuwanie się (np. folie, gumy itp.); która zawiera luźne, ciężkie elementy lub takie, które rozkład ciężaru mają nierównomierny; która jest w luźnym opakowaniu lub o niestabilnym kształcie, której zawartość stanowią płyny (w tym chemikalia) bądź produkty sypkie.
•    Cena za dodatkową obsługę wynosi 16,90zł netto

Opłata dodatkowa od dużej paczki
Dana paczka jest traktowana jako „Duża paczka”, kiedy jej długość oraz obwód [obwód = (2 x szerokość)+ (2 x wysokość)] łącznie wynoszą więcej niż 330 cm, ale nie przekraczają maksymalnego rozmiaru UPS wynoszącego 419 cm.
W przypadku dużych paczek stosowana jest minimalna waga podlegająca opłacie wynosząca 40 kg. Ponadto zostanie zastosowana opłata dodatkowa od dużej paczki.
•    Dopłata za dużą paczkę wynosi 105 zł netto.

Zwrot dokumentów
Klient może zażyczyć sobie od UPS usługi polegającej na zwrocie dokumentów towarzyszących przesyłce po podpisaniu przez odbiorcę. UPS odeśle je do nadawcy.
•    Opłata od zwrotu dokumentów wynosi 14,30 zł netto

Doręczenie do osoby prywatnej
Firma UPS udostępnia usługę doręczenia przesyłki na adres domowy, jak również adres firmowy. Przesyłka adres domowy to dostawa do domu lub siedziby firmy, która działa w domu (nie jest otwarta publicznie). W przypadku każdej przesyłki na adres domowy obowiązuje dodatkowa opłata w wysokości 1,56 zł netto (cena nie zawiera dopłaty paliwowej).


WSTECZ

 
 
© PMKurier 2011, All Rights reserved.